Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/e/n/u20080/public_html/_sub/lacneletenky/libraries/Trash.php on line 96
Letiská zvýšili bezpečnosť po neúspešnom útoku - Blog
Rezervácia leteniek
Odlet z:
Prílet do:
Dátum odletu:
Dátum príletu:
Čas odletu:
Čas príletu:

Letiská zvýšili bezpečnosť po neúspešnom útoku

27.12.2009   |   Bezpečnosť cestujúcich

Cestujúci leteckou dopravou z Británie do Spojených štátov čelili zosilnenej bezpečnosti v nedeľu, keď úrady zvýšili úsilie zabrániť útokom, ako následok neúspešnej snahy zničiť výbuchom lietadlo nad USA.

23-ročný Nigéríjčan s hlásenými spojeniami na Al-Káidu pašoval výbušniny na palube letu Northwest Airlines z Amsterdamu do Detroidu v piatok, ktoré údajne skúšal odpáliť, keď sa let blížil k mestu v Spojených štátoch.

British Airways vyhlásila, že pasažieri smerujúci do USA z UK podstúpia dodatočnú kontrolu a budú mať povolený len jeden kus príručnej batožiny. British Airways tiež vyhlásila, že ľudia vezúci vianočné alebo iné darčeky v ich príručnej batožine budú požiadaní, aby ich rozbalili pred nastúpením.

Virgin Atlantic zdôraznila potrebu, aby sa letenky presne zhodovali s pasmi - upozorňujúc, že to takisto platí pre manželské alebo dievčenské mená.

Minister dopravy Andrew Adonis vyhlásil: “Odsúhlasili sme zlepšenie režimu osobných prehliadok pasažierov letiacich do a zo Spojených štátov. Tieto sa začali konať okamžite. Budú viesť k meškaniam letov do USA.”